Atbalstām jaunu un talantīgu vindsērfinga sportisti

Riga Port City viesus vienmēr ir vilinājis vējš un mūsu pieejamā ūdensmala. Tas arī ir kalpojis par vienu no iemesliem, kāpēc esam gandarīti šī gada nogalē atbalstīt jauno vindsērfinga sportisti Martu Kļaviņu. Iepazīsimies ar viņu nedaudz tuvāk!

Marta ar vindsērfingu sāka nodarboties pirms pieciem gadiem, mammas pamudināta. Līdz šim sportiste pārstāvējusi Latviju dažādos Eiropas ūdeņos. Vairākas reizes bijusi Spānijā, pieredze gūta arī Horvātijas un Grieķijas ūdeņos, taču Itālijas Gardas ezers kā jau daudziem, tā arī viņas sirdī ir nopelnījis īpašu vietu.

Kā atzīst pati Marta, tad stress pirms sacensībām ir pašsaprotama lieta, taču, laikam ritot un pieredzei augot, arī ar to viņa ir iemācījusies tikt galā. Marta stāsta, ka katra ūdenstilpne ir atšķirīga un prasa pielāgošanos, un vienmēr atradīsies kāds faktors, ar kuru ikdienā, piemēram, mierīgajos Ķīšezera ūdeņos, nesastapsies.

Runājot par interesantākajiem atgadījumiem, Marta atminas kādu Spānijas treniņnometnē piedzīvoto. Viņa iekrita ūdenī un bura uzkrita tieši viņai virsū, izveidojot tādu kā gaisa ieguves sarežģījumu. Mēģinājumi izpeldēt un ievilkt gaisu plaušās bija velti, jo mati bija ieķērušies bomja trimējuma sistēmā. Par laimi akvatorija, kurā viņa tajā brīdī trenējās, bija salīdzinoši maza, un visi komandas biedri bija tuvumā, arī treneris. Līdz ar to viss beidzās ļoti veiksmīgi - viņa veikli tika izvilkta, lai gan ieķērušies mati bija jānogriež.

Marta aicina ikvienu, kurš vēlas izmēģināt šo sporta veidu, izkāpt no savas komforta zonas un pieņemt kādu jaunu izaicinājumu, jo, viņasprāt, vindsērfings nav tikai sporta veids, bet dzīvesveids, ar ko nodarboties līdz pat sirmam vecumam. Ja vēlies izmēģināt šo sporta veidu un satikt arī pašu Martu, tad viņas otrās mājas vasaras sezonā ir Mežaparks, Burāšanas klubs 360.

Oktobrī Marta startēja T293 Pasaules čempionātā Itālijā, kur izcīnīja 14. vietu 49 meiteņu konkurencē U17 grupā, ko šobrīd uzskata arī par savu augstāko sasniegumu. Pateicoties Riga Port City atbalstam, 10. decembrī sportiste dosies  uz sacensībām T293 klasē, Omānā.

Turam īkšķus un gaidām Martu mājās!