Par RIBOCA3 galveno kuratoru iecelts leģendārais Renē Bloks

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) paziņo, ka par trešās biennāles māksliniecisko vadītāju iecelts vācu kurators Renē Bloks (René Block). RIBOCA3 norise plānota no 2022. gada 15. jūlija līdz 2. oktobrim.  

Renē Bloka radošā darbība aizsākās pirms vairāk nekā 50 gadiem. Viņa ievērojamā pieredze ietver darbu Kaseles Kunsthalle Fridericianum direktora amatā, kā arī daudzu starptautisku biennāļu kūrēšanu, tostarp Kvandžu (2000), Belgradā, October Salon (2006), Stambulā (1995) un Sidnejā (1990). 2008. gadā Bloks nodibināja starptautisko izstāžu telpu Kunsthalle 44 Møen Dānijā, kur viņš arī šobrīd darbojas kā mākslinieciskais vadītājs. RIBOCA3 būs viņa vērienīgākais projekts pēdējo 15 gadu laikā.

“Es vienkārši nespēju neatsaukties Rīgas aicinājumam. Andrejsalas vide, kurā notiks izstāde, pati par sevi ir kā ielūgums biennāli padarīt par māksliniecisku darbnīcu. Tajā daudzi izcili mākslinieki no Latvijas un visas pasaules īstenos savas mākslinieciskās ieceres un dalīsies savā radošajā pieredzē. RIBOCA3 būs piedzīvojums visām maņām,” sola kurators. 

Plašāka informācija par RIBOCA3 norisi un kuratora radošo vīziju sekos šī gada laikā.