Plānotā RIBOCA2 izstāde tiks transformēta par pilnmetrāžas filmu

Plānotā RIBOCA2 izstāde tiks transformēta par pilnmetrāžas filmu, tās uzņemšanas laukumu un papildināta ar tiešsaistes lekciju un sarunu ciklu

Atsaucoties uz pašreizējās situācijas izaicinošajiem apstākļiem ne tikai sadzīves, bet arī kultūras jomas kontekstā, jaunu, eksperimentālu formu meklējumi un pārdomāti risinājumi dubultojuši savu nozīmīgumu. Lai arī vēl aizvien pasauli saviļno paziņojumi par kārtējo atcelto vai pārcelto izstādi, koncertu u.c. veida pasākumu, otrās Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) „viss reizē zied”, organizatori nākuši klajā ar vēl nebijušu vizuālās mākslas izstādes formāta transformāciju. Projekts, kuram vajadzētu tikt atklātam 2020. gada 16.maijā un ilgt līdz pat rudenim, tiks pārvērsts par pilnmetrāžas mākslas filmu, bet nepabeigtā izstāde ‒ par filmas uzņemšanas laukumu. Lai iepazīstinātu ar gaidāmo, 21. maijā RIBOCA aizsāks transformētajai izstādei veltītu tiešsaistes lekciju un sarunu ciklu, pievēršoties jēdzieniem, kas bijuši īpaši svarīgi, veidojot otrās biennāles koncepciju.

Filma

Balansējot starp nezināmu rītdienu un atvērtu iespējamību sliekšņa, “viss reizē zied” ‒ pa pusei drupas, pa pusei būvlaukums ‒ runās par situāciju, kādā mēs šobrīd atrodamies, un mūsu kontroles robežām. Darbība norisināsies Andreja Tarkovska filmām radniecīgas atmosfēras piesātinātajā Andrejsalā, kādreizējās Rīgas industriālās ostas vidē. Tā sekos sākotnēji iecerētās izstādes formāta paliekām ‒ mākslas darbu ielenkumā, noliktavu, tukšu zemes gabalu, brikšņu, pamestas spēkstacijas, peintbola laukuma, angāru, putnu koloniju, dzelzceļa stacijas, ceļojumu kuģu un līdzīgu objektu ekosistēmā, raisoties kā odiseja, asociāciju plūsma un meditācija. Andrejsala ar savām rūpnieciskās pagātnes pēdām un iespējamās atdzimšanas gaidām ir kā dzīva metafora Latvijas trauksmainās pagātnes glabātajiem mūsdienu utopiju, padomju ideālu un kapitālistisko cerību pārrāvumiem. Vienlaikus filma ir arī pārdomas par eksistenci aizgājušu un vēl tikai topošu pasauļu krustpunktos.

Vairāk par RIBOCA2 izstādi lasi šeit.