Riga Port City teritorijā plāno būvēt biroju ēku un divas viesnīcas

«Mums kā Andrejostas teritorijas īpašniekiem šis projekts ir veidojies organiski, teritorijai atrodoties pašā Daugavas krastā. Ūdens mala jau sen pirms konkrētām attīstības iecerēm tikusi izmantota kā jahtu piestātne un apkalpošanas vieta. Mūsu mērķis ir šīs tradīcijas saglabāt. Tādēļ projektā stingri pieturamies pie lēmuma, ka ūdensmala būs apzaļumota un publiski pieejama gājējiem, publiskajām funkcijām un atpūtai, kā arī domājam par iespējām aktīvi izmantot pašu akvatoriju,» paziņoja Uģis Stīpnieks, SIA RJC Andrejosta projekta vadītājs.

Jau kopš 2003. gada spēkā ir Andrejsalas un tai pieguļošo teritoriju detālplāns. Vienlaikus Andrejostas akvatorija pretējā pusē, pasažieru termināla teritorijai tika izsludināts starptautiskais metu konkurss par šīs teritorijas attīstību, kurā uzvarēja Uldis Lukševics ar savu arhitektu biroju NRJA. U. Lukševics ir arī autors tām trim ēkām, kuras iecerētas Andrejostas attīstības projektā. 

Teritorijā projekta pasūtītājs plāno būvēt divas viesnīcu ēkas ar biroju centru starp tām, kā arī pārdomātu publisko promenādi ūdensmalā. «Šobrīd ēkām ir saskaņoti skiču projekti un nākamais solis ir tehniskā projektēšana. Šāda mēroga projektam tā aizņems vismaz 18 mēnešus. Iespējas uzsākt būvniecību būs ne agrāk kā pēc šī laika un nepieciešamo saskaņojumu saņemšanas. Par projektam nepieciešamo finanšu līdzekļu apjomu šajā stadijā runāt vēl ir pāragri – lielāka skaidrība par to būs pēc projektēšanas rezultātu saņemšanas,» informēja U. Stīpnieks.