Rīgas Krievu teātris ar izrādi bērniem atklāj jaunu spēles telpu Andrejsalā

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris no 13. septembra mazos skatītājos kopā ar vecākiem aicina doties ceļojumā – kopā ar Selmas Lāgerlēvas pasakas "Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums" varoņiem uz kādu noslēpumainu vietu Andrejsalā.

"Reiz kāds zēns vārdā Nilss Holgersons, palicis mājās viens, ieraudzīja mājas gariņu, noķēra to un tika noburts par rūķīti mazā pirkstiņa lielumā. Kad Nilsa mātes mīļākais zostēviņš Martins grasījās lidot līdzi meža zosīm, zēns, gribēdams to noturēt, apķērās ap zostēviņa garo kaklu un attapās jau augstu virs zemes. Tā sākās galvu reibinošs ceļojums, kurā Nilss kopā ar meža zosīm piedzīvoja daudz neparasta un saprata, cik neizmērojami liela ir draudzības, labsirdības un savstarpējas izpalīdzības vērtība," teikts izrādes aprakstā.

Rīgas Krievu teātra jaunākā izrāde atklāj arī jaunu spēles laukumu – teātra ostu "Andrejsala" –, uz kuru skatītāji kopā dosies ar autobusu.

Izrādes režisors, dramaturgs vizuālās koncepcijas un kostīmu autors ir Edgars Niklasons. Vizuālo koncepciju un kostīmus veidojusi arī Evita Bēta. Horeogrāfiju izstrādājusi Alise Putniņa.

Izrādē spēlē Aleksandrs Maļikovs, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Artūrs Trukšs, Igors Nazarenko, Jūlija Berngardte.

Izrādes "Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums" jaunais spēles laukums ir pašā Daugavas malā, angārā, kur uzbūvēta milzu kaste un kuras centrā ir gaisa balona grozs.

Vairāk skaties LTV raidījumā "Rīta Panorāma"