RIBOCA sākas Andrejsalā

Šodien ir Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas otrās biennāles (RIBOCA2) atklāšana. Šogad biennāle pilnībā norisinās Andrejsalā, Riga Port City (RPC) teritorijā. Mēs, RPC komanda, esam gandarīti par šo iespēju – piedāvāt savu teritoriju izstādes vajadzībām, nododot to RIBOCA komandas un šī gada biennāles kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas rīcībā.

Lamarša-Vadela šī gada izstādes konceptā raksta par izaicinājumiem, kādiem mūsu civilizācijai jāstājas šobrīd pretī, par dažādām pasaulēm, kuras izbeidzas mūsu acu priekšā, un par slieksni, uz kura mēs visi stāvam, raugoties pretī jaunām realitātēm – par kuru atnākšanu atbildīgi esam mēs visi un kuru izprašanai laikmetīgās māksla ir labs gids un padomdevējs.

Mēs, RPC, RIBOCA2 redzam kā perfektu katalizatoru, lai spertu soli pāri šim slieksnim jaunajā realitātē. Šie pavisam reālie soļi uz attīstību un pilnveidošanos ir jāsper gan mums kā teritorijas attīstītājiem, gan Rīgai kā pilsētai un Rīgai kā sabiedrībai.

Riga Port City stāv burtiski starp drupām un jauno, kā paredz biennāles koncepts, lai veidotu jaunu un labāku dzīves telpu gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem, līdzīgi kā RIBOCA2 to dara ar mūsu domām un sajūtām.
Rīgas biennālei Andrejsala ir īstā vieta, un mēs sakām sirsnīgu paldies RIBOCA komandai un māksliniekiem par šo iedvesmu un iespēju. Laipni lūgti Andrejsalā!

Juris Pētersons
Riga Port City komandas vārdā