Jaunumi

18 Sep, 2023

Silver Dawn Rīgas ostā

16. septembrī Rīgas ostā tika sagaidīts jaunākais no ASV kruīzu kompānijas Silversea flotes kuģiem Silver Dawn.

Lasīt vairāk
15 Sep, 2023

Rīgas pilsētas kanāls slēgts ūdenssatiksmei līdz 30. novembrim

Pagarina laiku, kurā Rīgas pilsētas kanāls būs slēgts ūdenstransporta satiksmei

Lasīt vairāk
31 Aug, 2023

Rīgas līcī starptautiskas naftas avārijas seku likvidācijas mācības

No 30. augusta līdz 1. septembrim Rīgas līcī un tā piekrastē notiks ikgadējās Starptautiskās Baltijas jūras avāriju seku likvidācijas mācības BALEX 2023.

Lasīt vairāk
14 Aug, 2023

Ūdenstransporta īpašniekiem

Jahtkluba piestātne Andrejostā, Eksporta ielā 1d.

Lasīt vairāk
4 Aug, 2023

Kādi elementi padara pilsētu perfektu dzīvošanai un strādāšanai?

Stāsta arhitektu biroja “Hosoya Schaefer Architects” dibinātājs Markuss Šēfers, viens no Riga Port City teritorijas attīstības projekta vienotās koncepcijas izstrādātājiem.

Lasīt vairāk
17 Jul, 2023

Rīgā luksusa klases kruīza burinieks "Sea Cloud Spirit"

Nedēļas nogalē Rīgas ostā bija apskatāms iespaidīgs luksusa klases kruīza kuģis – trīs mastu burinieks “Sea Cloud Spirit”. 138 metru garais un 17 metru platais buru kuģis uzskatāms par vienu no šobrīd lielākajiem buriniekiem pasaulē.

Lasīt vairāk
12 Jul, 2023

Apstiprināts Eksportostas dienvidu daļas lokāplānojums

Rīgas domes sēdē 28. jūnijā tika apstiprināts Eksportostas dienvidu daļas lokāplānojums.

Lasīt vairāk
6 Jul, 2023

Andrejostā izskanēja Dziesmu svētku pūtēju orķestru koncerts

Neaizmirstama svētku noskaņa Andrejostā. Viens no skaistākajiem koncerta brīžiem notika skaņdarba no spēlfilmas "Pūt, vējiņi!" atskaņošanas laikā, kad Daugavā aizpeldēja kruīza kuģis.

Lasīt vairāk
21 Jun, 2023

Jahta “Tara” Andrejsalā

Francijas vēstniecība un Francijas institūts Latvijā sadarbībā ar Rīgas Domi un Latvijas Hidroekoloģijas institūtu piedāvā vakaru nepiespiestā gaisotnē klimata, vides un elektro-eksperimentālās mūzikas noskaņās, sagaidot Francijas pētniecības jahtas “Tara” piestāšanos Andrejsalas jahtu piestātnē trešdien, 2023. gada 21. jūnijā.

Lasīt vairāk
15 Jun, 2023

Rīgas un Stokholmas ostas sadarbosies ES finansējuma apguvē

Rīgas brīvostas pārvalde, Riga RoPax Terminal un Stokholmas osta sadarbības stiprināšanai vakar, 14. jūnijā, parakstīja saprašanās memorandu. Memorands paredz apvienot spēkus efektīvākai ES finansējuma apguvei un turpmākai sadarbībai, kopā piesakoties ES finansējuma saņemšanai projektiem.

Lasīt vairāk
6 Jun, 2023

Iesniegts pieteikums ES finansējuma saņemšanai Ropax projekta izpētēm Rīgas ostā

Riga Ropax Terminal sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi kā projekta vadošo partneri, Stokholmas ostu, Klaipēdas ostu, Stokholmas pilsētu un Vismāras Lietišķo zinātņu, tehnoloģiju, uzņēmējdarbības un dizaina augstskolu iesniedza pieteikumu Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās (Interreg Baltic Sea Region) sadarbības programmai.

Lasīt vairāk
14 Mar, 2023

Riga Port City komanda @MIPIM 2023

MIPIM 2023 ir atklāts! Riga Port City komandu vari satikt Rīgas stendā (R7.D5.)

Lasīt vairāk
10 Mar, 2023

Riga Port City komanda dodas uz MIPIM 2023

Ar prieku paziņojam, ka nākamnedēļ Riga Port City komanda piedalīsies starptautiskajā nekustamā īpašuma un investīciju forumā MIPIM 2023 Francijā, Kannās.

Lasīt vairāk
24 Jan, 2023

Turpinās Riga Port City teritorijas attīstības darbi

Teritorijas detālplānojums ir saskaņots ar pašvaldību, māsterplāna izstrāde ir noslēgta, un teritorija ir gatava nākamajiem attīstības posmiem jau šodien.

Lasīt vairāk
18 Jan, 2023

Kam jābūt publiskā gājēju promenādē?

Aptaujātie nosauc savus favorītus, kam būtu jābūt publiskā gājēju promenādē Riga Port City teritorijā

Lasīt vairāk
14 Dec, 2022

Riga Port City eglītes konkurss

Kopā ar restorānu Restaurant Naples vēlamies iepriecināt kādu no jums, izspēlējot 50,00 eiro vērtu dāvanu karti, lai jau pēc savas izvēles varētu baudīt autentisku itāļu maltīti.

Lasīt vairāk
30 Nov, 2022

Riga Port City iedegta Ziemassvētku egle

Ar prieku paziņojam, ka no šodienas, 30. novembra, mūsu teritorijā, laukumā, ko ietver Andrejostas restorāni, ir iedegta svētku egle. 

Lasīt vairāk
11 Nov, 2022

Vai tu būtu gatavs strādāt vai dzīvot Riga Port City?

Vairāk nekā 63% aptaujāto būtu gatavi strādāt vai pārcelties uz dzīvi Riga Port City.

Lasīt vairāk
13 Sep, 2022

Sāks apbūvēt Andrejsalu

Sliedes Andrejsalā paralēli Eksporta ielai jau noārdītas, uzbērti celiņi, kas iezīmē nākotnes ielas, graudu elevators darbu pārtraucis, un gatavs ir salas apbūves plāns.

Lasīt vairāk
8 Aug, 2022

REAL ESTATE’S CONTINUING RESILIENCE

Šī gada 15. septembrī notiks konference – REAL ESTATE’S CONTINUING RESILIENCE.

Lasīt vairāk
2 Aug, 2022

Kruīza kuģu satiksme Rīgā

Šogad sezonai ir pieteikts rekordlielais kuģu skaits Rīgā.

Lasīt vairāk
29 Jul, 2022

Jahtkluba piestātne Andrejostā

Ja esi ūdenstransporta īpašnieks un vēlies izīrēt savam transportlīdzeklim stāvvietu, tad noteikti Tev palīdzēs Jahtkluba piestātne Andrejostā, Eksporta ielā 1d.

Lasīt vairāk
10 Jun, 2022

Rīgas ostā ienācis lielākais no šosezon pieteiktajiem kruīza kuģiem "Voyager of the Seas"

Šodien, 10. jūnijā, Rīgas ostā vienlaikus viesojas trīs kruīza kuģi, no vakardienas - arī lielākais no šosezon pieteiktajiem, kruīza operatora “Royal Caribbean Cruises” iespaidīgais laineris “Voyager of the Seas”. Rīgā tas ieradies pirmo reizi.

Lasīt vairāk
30 May, 2022

Jaunais Riga RoPax Terminal – iespēja Rīgai konkurēt ar lielākajām Eiropas pasažieru ostām

Iecerēts, ka 2025. gadā Rīgas Eksportostas dienvidu daļā darbu uzsāks jauns pasažieru un ro-ro kravu terminālis “Riga RoPax Terminal”, kas ne vien atzīmētu Rīgu Eiropas kruīza ostu kartē, bet arīdzan nodrošinātu modernu un videi draudzīgu prāmju pasažieru apkalpošanu Rīgā un radītu jaunas iespējas ro-ro kravu segmenta attīstībā.

Lasīt vairāk
21 Apr, 2022

Sezona ir atklāta!

2022. gada kruīza sezona ir atklāta.

Lasīt vairāk
13 Apr, 2022

RIBOCA pārcelta uz 2023. gadu

Reaģējot uz reģionā notiekošo karu, trešā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA3) pārcelta uz 2023.gada vasaru.

Lasīt vairāk
5 Apr, 2022

Maršruta Rīga-Stokholma atjaunošana atlikta

Kuģis Isabelle ir nodots Igaunijas varas ietādēm, lai nodrošinātu pagaidu izmitināšanu ukraiņu bēgļiem.

Lasīt vairāk
15 Mar, 2022

Lai sniegtu praktisku un emocionālu atbalstu ukraiņu bēgļiem, atvērts kopienas centrs "Common Ground”

Riga Port City teritorijā Andrejostas ielā 27, ir izveidots kopienas centrs “Common Ground”, kur aicināts ikviens, kas ir bijis spiests pamest savas mājas Ukrainā karadarbības dēļ. Tā ir vieta, kur satikt tautiešus, kur vērsties pēc palīdzības un kur meklēt mieru trauksmainajā laikā.

Lasīt vairāk
21 Jan, 2022

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle izziņo trešās biennāles nosaukumu, dalībniekus un norises vietas

Trešajai Rīgas Strarptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei (RIBOCA3), kas galvenā kuratora Renē Bloka mākslinieciskajā vadībā norisināsies no šī gada 15. jūlija līdz 2. oktobrim, dots nosaukums Cieņas vingrinājumi (Exercises in Respect). Izstādes galvenajā norises vietā Andrejsalā būs aplūkojami 63 mākslinieku darbi.

Lasīt vairāk
13 Jan, 2022

PanCars izsludina publiskos off-road pasākumus!

Riga Port City teritorijā esošie pieredžu organizatori, kuri ļauj ikvienam izbraukt ar stilīgajām “PanCars” automašīnām, 16. un 23. janvārī organizē off-road piedzīvojumu.

Lasīt vairāk
16 Dec, 2021

Riga Port City teritorija kļūs par izaugsmes vietu studentiem!

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) galvenā norises vieta būs Riga Port City teritorija. Aptverot gan Andrejsalas teritoriju, gan iekštelpas, izstāde veidos dialogu ar apkārtējo industriālo vidi, par galveno mītni izvēloties 18 000 m2 plašu trīsstāvu namu.

Lasīt vairāk
13 Dec, 2021

Riga Port City teritorijā iemirdz Ziemassvētku egle

Pateicoties mūsu čaklajiem un uzņēmīgajiem nomniekiem, Tu vari uz mirkli piestāt “Pietura Andrejosta” un noķert īstu Ziemassvētku sajūtu.

Lasīt vairāk
8 Dec, 2021

Atbalstām jaunu un talantīgu vindsērfinga sportisti

Riga Port City viesus vienmēr ir vilinājis vējš un mūsu pieejamā ūdensmala. Tas arī ir kalpojis par vienu no iemesliem, kāpēc esam gandarīti šī gada nogalē atbalstīt jauno vindsērfinga sportisti Martu Kļaviņu. Iepazīsimies ar viņu nedaudz tuvāk!

Lasīt vairāk
13 Nov, 2021

Andrejsalu redz pasaulē

Filma pirmizrādi jau ir piedzīvojusi Londonā, Rīgā, Berlīnē, Maskavā, Parīzē un Bāzelē. Filmas galvenā norises vieta ir Andrejsala, kur 2020. gadā noritēja RIBOCA2. Andrejsalas potenciālu redz pasaule.

Lasīt vairāk
29 Sep, 2021

Riga Port City vīzija – Andrejsalā kopīgi radīt pilsētu cilvēkiem

Par Andrejsalā iecerētā attīstības projekta Riga Port Cityvīziju, idejām un plāniem Guntars Gūte sarunājas ar Riga Port City komunikācijas un projektu direktoru Juri Pētersonu.

Lasīt vairāk
14 Sep, 2021

RIBOCA filma pirmizrādi piedzīvos Rīgas Starptautiskajā kino festivālā

Rīgas Starptautiskajā kino festivālā 17. oktobrī pirmizrādi piedzīvos RIBOCA filma viss reizē zied, kurā dokumentēta Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas pandēmijas ierobežojumu dēļ norisinājās vien trīs nedēļas.

Lasīt vairāk
6 Sep, 2021

Andrejsalā apskatāmas jaunās koncertzāles potenciālās novietnes skices

Interesentu apskatei Andrejsalā izvietoti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistra studiju programmas atzinīgāk novērtētie studentu darbi. Kopā mācību programmas ietvaros tika izstrādāti 22 darbi, kas atspoguļoja priekšlikumus Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnei Rīgā. Latvijas Arhitektu savienības izveidotā ekspertu grupa ir izvirzījusi trīs potenciālās koncertzāles novietnes, kur Andrejsala pēc arhitektu analīzes un iegūto punktu skaita ierindojās pirmajā vietā.

Lasīt vairāk
30 Jul, 2021

Par RIBOCA3 galveno kuratoru iecelts leģendārais Renē Bloks

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) paziņo, ka par trešās biennāles māksliniecisko vadītāju iecelts vācu kurators Renē Bloks (René Block). RIBOCA3 norise plānota no 2022. gada 15. jūlija līdz 2. oktobrim.

Lasīt vairāk
27 May, 2021

Krasta stacijas projekts: aktualitātes

Projekta iecere ir saskaņota ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi, kā arī Rīgas pilsētas būvvaldi. Pašlaik norit būvprojekta izstrāde pilnā sastāvā.

Lasīt vairāk
28 Mar, 2021

Augnīca – zaļais projekts Andrejsalā

Augnīca ir zaļš patvērums no pilsētas pašā tās centrā - topošs kopienas dārzs, kur ikviens ir aicināts līdzdarboties.

Lasīt vairāk
24 Feb, 2021

Krasta stacijas ēkai otra elpa

Pērnās vasaras vidū Andrejsalā no dzelzceļa tīkla tika atslēgta vēsturiskā ostas ogļu dzelzceļa stacija "Rīgas Krasta". Vilcienu masīviem vairs nekursējot, darbi turpinās ne vien pie sliežu demontāžas, bet arī "Krasta stacijas" ēkā, kur pēc arhitektu biroja “Sudraba arhitektūra” un Reiņa Liepiņa izstrādāta projekta paredzētas gan biroju telpas, gan apkaimes iedzīvotājiem pieejamas publiskās zonas. Darbu laikā ir plānots saglabāt stacijas ēkā esošās vēsturiskās vērtības.

Lasīt vairāk
1 Sep, 2020

Andrejsala. RIBOCA. Baltā nakts

Sestdien, 5. septembra vakarā, no plkst. 20.00 līdz pusnaktij RIBOCA2 Mūsdienu kultūras foruma “Baltās nakts” baudītājus aicinās doties naksnīgā laikmetīgās mākslas pieredzējumā, ierasto izstāžu apmeklējumu veidu aizstājot ar meditatīvu pastaigu, ielūkojoties nākotnes pareģojumos, kas atklājas zirnekļu tīklos, un ļaujoties klejojumiem skaņu ainavās.

Lasīt vairāk
20 Aug, 2020

RIBOCA sākas Andrejsalā

Šodien ir Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas otrās biennāles (RIBOCA2) atklāšana. Šogad biennāle pilnībā norisinās Andrejsalā, Riga Port City (RPC) teritorijā. Mēs, RPC komanda, esam gandarīti par šo iespēju – piedāvāt savu teritoriju izstādes vajadzībām, nododot to RIBOCA komandas un šī gada biennāles kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas rīcībā.

Lasīt vairāk
13 Aug, 2020

RIBOCA2 viss reizē zied savus pirmos apmeklētājus sagaidīs jau pēc nedēļas

Pieliekot punktu nepacietīgajai gaidīšanai, ceturtdien, 20. augustā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.00 Andrejsalas 200 tūkst. kvadrātmetru plašā teritorija uzņems pirmos RIBOCA2 viss reizē zied apmeklētājus.

Lasīt vairāk
30 Jul, 2020

Jau augustā RIBOCA2 viss reizē zied skatītājus vedīs nesteidzīgā, iztēles bagātā pastaigā

ANDREJSALA – STARP DRUPĀM UN ATJAUNOTNI Andrejsala, daļēji pamesta pussala, ir kaut kas starp drupām un pārbūves laukumu, tā atbalsojot stāvokli, kādā patlaban nonākusi visa pasaule. Šī apkaime uzlūkojama kā metafora moderno utopiju, padomju ideālu un kapitālisma cerību pārrāvumiem un sasaucas ar mūsu šībrīža sarežģīto uzdevumu ‒ atrast ceļus, kā apdzīvot šo pasauli jaunā laikmetā, vienlaikus apliecinot saikni ar mūsu kopīgo mantojumu.

Lasīt vairāk
28 Jul, 2020

Ostas Krasta stacija tiek atslēgta no dzelzceļa tīkla – 
Andrejsala pēc 115 gadiem atkal kļūst par Rīgas centra daļu

Turpinoties attīstībai Andrejsalā, “Riga Port City” teritorijā, VAS “Latvijas dzelzceļš” šodien, 28. jūlijā, posmā Zemitāni-Rīga-Krasta uzsāka dzelzceļa infrastruktūras pārbūvi. Rezultātā no kopējā dzelzceļa tīkla ir atslēgta vēsturiskā ostas ogļu dzelzceļa stacija – “Rīgas Krasta”.

Lasīt vairāk
1 Jul, 2020

Jauns maršruts – Rīga-Helsinki

Samazinoties pandēmijas ietekmei Baltijas jūras valstīs un Eiropas valstīm atceļot ceļošanas ierobežojumus, Tallink/Silja Line ir atklājusi jaunu maršrutu no Helsinkiem uz Rīgas Pasažieru ostu.

Lasīt vairāk
18 Jun, 2020

RIBOCA2 izziņo jaunus izstādes norises datumus un atklāj sīkāku informāciju par gaidāmo pilnmetrāžas filmu

Uztverot šo ārkārtas situāciju kā aicinājumu meklēt jaunus risinājums, tika nolemts, ka biennāles izstāde, kas aizņems 20 hektārus Tarkovska filmām raksturīgās gaisotnes caurstrāvotajā Andrejsalā, būs atvērta skatītājiem no 20. augusta līdz 13. septembrim un pārtaps par pilnmetrāžas filmas uzņemšanas laukumu; filma tiks uzņemta izstādes darba laikā.

Lasīt vairāk
15 Jun, 2020

Intervija ar diplomdarba “Arise” radītāju Kristapu Koļču

Vien pāris nedēļas atpakaļ Andrejsalā tika uzstādīts vēl neredzēts objekts, kas no malas skatoties atgādināja it kā telti, it kā māju. Bet skaidrs bija viens – uzmanību tas piesaistīja. Mēs bijām vieni no pirmajiem, kas uzzināja par “Arise” – mobilo telts modeli, ko diplomdarba ietvaros izveidoja Kristaps Kolčs. Par to, kas ir “Arise”, lasi vairāk intervijā ar Kristapu.

Lasīt vairāk