Jaunumi

13 nov, 2021

Andrejsalu redz pasaulē

Filma pirmizrādi jau ir piedzīvojusi Londonā, Rīgā, Berlīnē, Maskavā, Parīzē un Bāzelē. Filmas galvenā norises vieta ir Andrejsala, kur 2020. gadā noritēja RIBOCA2. Andrejsalas potenciālu redz pasaule.

Lasīt vairāk
29 sep, 2021

Riga Port City vīzija – Andrejsalā kopīgi radīt pilsētu cilvēkiem

Par Andrejsalā iecerētā attīstības projekta Riga Port Cityvīziju, idejām un plāniem Guntars Gūte sarunājas ar Riga Port City komunikācijas un projektu direktoru Juri Pētersonu. 

Lasīt vairāk
14 sep, 2021

RIBOCA filma pirmizrādi piedzīvos Rīgas Starptautiskajā kino festivālā

Rīgas Starptautiskajā kino festivālā 17. oktobrī pirmizrādi piedzīvos RIBOCA filma viss reizē zied, kurā dokumentēta Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle, kas pandēmijas ierobežojumu dēļ norisinājās vien trīs nedēļas.

 

Lasīt vairāk
6 sep, 2021

Andrejsalā apskatāmas jaunās koncertzāles potenciālās novietnes skices

Interesentu apskatei Andrejsalā izvietoti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistra studiju programmas atzinīgāk novērtētie studentu darbi. Kopā mācību programmas ietvaros tika izstrādāti 22 darbi, kas atspoguļoja priekšlikumus Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnei Rīgā. Latvijas Arhitektu savienības izveidotā ekspertu grupa ir izvirzījusi trīs potenciālās koncertzāles novietnes, kur Andrejsala pēc arhitektu analīzes un iegūto punktu skaita ierindojās pirmajā vietā.

Lasīt vairāk
30 jūl, 2021

Par RIBOCA3 galveno kuratoru iecelts leģendārais Renē Bloks

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) paziņo, ka par trešās biennāles māksliniecisko vadītāju iecelts vācu kurators Renē Bloks (René Block). RIBOCA3 norise plānota no 2022. gada 15. jūlija līdz 2. oktobrim. 

Lasīt vairāk
27 mai, 2021

Krasta stacijas projekts: aktualitātes

Projekta iecere ir saskaņota ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi, kā arī Rīgas pilsētas būvvaldi. Pašlaik norit būvprojekta izstrāde pilnā sastāvā.

 

Lasīt vairāk
28 mar, 2021

Augnīca – zaļais projekts Andrejsalā

Augnīca ir zaļš patvērums no pilsētas pašā tās centrā - topošs kopienas dārzs, kur ikviens ir aicināts līdzdarboties.

Lasīt vairāk
24 feb, 2021

Krasta stacijas ēkai otra elpa

Pērnās vasaras vidū Andrejsalā no dzelzceļa tīkla tika atslēgta vēsturiskā ostas ogļu dzelzceļa stacija "Rīgas Krasta".

Vilcienu masīviem vairs nekursējot, darbi turpinās ne vien pie sliežu demontāžas, bet arī "Krasta stacijas" ēkā, kur pēc arhitektu biroja “Sudraba arhitektūra” un Reiņa Liepiņa izstrādāta projekta paredzētas gan biroju telpas, gan apkaimes iedzīvotājiem pieejamas publiskās zonas. Darbu laikā ir plānots saglabāt stacijas ēkā esošās vēsturiskās vērtības.

Lasīt vairāk
1 sep, 2020

Andrejsala. RIBOCA. Baltā nakts

Sestdien, 5. septembra vakarā, no plkst. 20.00 līdz pusnaktij RIBOCA2 Mūsdienu kultūras foruma “Baltās nakts” baudītājus aicinās doties naksnīgā laikmetīgās mākslas pieredzējumā, ierasto izstāžu apmeklējumu veidu aizstājot ar meditatīvu pastaigu, ielūkojoties nākotnes pareģojumos, kas atklājas zirnekļu tīklos, un ļaujoties klejojumiem skaņu ainavās.

Lasīt vairāk
20 aug, 2020

RIBOCA sākas Andrejsalā

Šodien ir Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas otrās biennāles (RIBOCA2) atklāšana. Šogad biennāle pilnībā norisinās Andrejsalā, Riga Port City (RPC) teritorijā. Mēs, RPC komanda, esam gandarīti par šo iespēju – piedāvāt savu teritoriju izstādes vajadzībām, nododot to RIBOCA komandas un šī gada biennāles kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas rīcībā.

Lasīt vairāk
13 aug, 2020

RIBOCA2 viss reizē zied savus pirmos apmeklētājus sagaidīs jau pēc nedēļas

Pieliekot punktu nepacietīgajai gaidīšanai, ceturtdien, 20. augustā, no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.00 Andrejsalas 200 tūkst. kvadrātmetru plašā teritorija uzņems pirmos RIBOCA2 viss reizē zied apmeklētājus.

Lasīt vairāk
30 jūl, 2020

Jau augustā RIBOCA2 viss reizē zied skatītājus vedīs nesteidzīgā, iztēles bagātā pastaigā

ANDREJSALA – STARP DRUPM UN ATJAUNOTNI

Andrejsala, daļēji pamesta pussala, ir kaut kas starp drupām un pārbūves laukumu, tā atbalsojot stāvokli, kādā patlaban nonākusi visa pasaule. Šī apkaime uzlūkojama kā metafora moderno utopiju, padomju ideālu un kapitālisma cerību pārrāvumiem un sasaucas ar mūsu šībrīža sarežģīto uzdevumu ‒ atrast ceļus, kā apdzīvot šo pasauli jaunā laikmetā, vienlaikus apliecinot saikni ar mūsu kopīgo mantojumu.

Lasīt vairāk
28 jūl, 2020

Ostas Krasta stacija tiek atslēgta no dzelzceļa tīkla – 
Andrejsala pēc 115 gadiem atkal kļūst par Rīgas centra daļu

Turpinoties attīstībai Andrejsalā, “Riga Port City” teritorijā, VAS “Latvijas dzelzceļš” šodien, 28. jūlijā, posmā Zemitāni-Rīga-Krasta uzsāka dzelzceļa infrastruktūras pārbūvi. Rezultātā no kopējā dzelzceļa tīkla ir atslēgta vēsturiskā ostas ogļu dzelzceļa stacija – “Rīgas Krasta”.

Lasīt vairāk
1 jūl, 2020

Jauns maršruts – Rīga-Helsinki

Samazinoties pandēmijas ietekmei Baltijas jūras valstīs un Eiropas valstīm atceļot ceļošanas ierobežojumus, Tallink/Silja Line ir atklājusi jaunu maršrutu no Helsinkiem uz Rīgas Pasažieru ostu.

Lasīt vairāk
18 jūn, 2020

RIBOCA2 izziņo jaunus izstādes norises datumus un atklāj sīkāku informāciju par gaidāmo pilnmetrāžas filmu

Uztverot šo ārkārtas situāciju kā aicinājumu meklēt jaunus risinājums, tika nolemts, ka biennāles izstāde, kas aizņems 20 hektārus Tarkovska filmām raksturīgās gaisotnes caurstrāvotajā Andrejsalā, būs atvērta skatītājiem no 20. augusta līdz 13. septembrim un pārtaps par pilnmetrāžas filmas uzņemšanas laukumu; filma tiks uzņemta izstādes darba laikā.

Lasīt vairāk
15 jūn, 2020

Intervija ar diplomdarba “Arise” radītāju Kristapu Koļču

Vien pāris nedēļas atpakaļ Andrejsalā tika uzstādīts vēl neredzēts objekts, kas no malas skatoties atgādināja it kā telti, it kā māju. Bet skaidrs bija viens – uzmanību tas piesaistīja. Mēs bijām vieni no pirmajiem, kas uzzināja par “Arise” – mobilo telts modeli, ko diplomdarba ietvaros izveidoja Kristaps Kolčs. Par to, kas ir “Arise”, lasi vairāk intervijā ar Kristapu.

Lasīt vairāk
14 mai, 2020

RIBOCA2 aizsāk tiešsaistes lekciju un sarunu cikla programmu

2. Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) “viss reizē zied” (and suddenly it all blossoms), kuratore Rebeka Lamarša-Vadela (Rebecca Lamarche- Vadel) aicina tiešsaistē apmeklēt lekciju un sarunu ciklu, kas tapis sadarbībā ar publisko programmu asociēto kuratori Sofiju Lemosu. 21. maijā RIBOCA2 tīmekļa vietnē www.rigabiennial.com aizsāk transformētajai izstādei veltītu iknedēļas tiešsaistes pasāakumu programmu, pievēršoties jēdzieniem, kas bijuši īpaši svarīgi, veidojot otrās biennāles koncepciju.

Lasīt vairāk
28 apr, 2020

Plānotā RIBOCA2 izstāde tiks transformēta par pilnmetrāžas filmu

Plānotā RIBOCA2 izstāde tiks transformēta par pilnmetrāžas filmu, tās uzņemšanas laukumu un papildināta ar tiešsaistes lekciju un sarunu ciklu

Lasīt vairāk
2 apr, 2020

Žurnāls Deko: Mērogs nepastāv

Vasarā startēs otrā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle RIBOCA2. Atšķirībā no pirmās biennales, kad Rīgā bija astoņas lokācijas, šoreiz galvaspilsētā tā būs viena - Andrejsalā, savukārt otra gaidīs viesus Jūrmalā. 

Lasīt vairāk
17 mar, 2020

RIBOCA atklāj šī gada norises vietas

Otrā Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) uz tās piecu mēnešu norises laiku iemājos kādreizējā kravas ostā Andrejsalā Rīgā, kā arī bijušajā Arhitektu savienības vasarnīcā Jūrmalā.

Lasīt vairāk
19 feb, 2020

Andrejostā un Andrejsalā sākas sliežu demontāža – teritorija kļūst pieejamāka

2020. gada 15. februārī Rīgas pilsētas centrā, Riga Port City teritorijā uzsākta dzelzceļa sliežu demontāža. Jau šodien ir pilnībā demontētas sliedes posmā no to sākuma Andrejostas dienvidu daļā, tai skaitā dzelzceļa pārbrauktuvi šķērsojošās sliedes.

Lasīt vairāk
22 jan, 2020

Edavārdi albuma "Izlaušanās" turneja noslēgsies Riga Port City teritorijā

Reperis Edavārdi izziņojis koncertturneju, lai nosvinētu sava albuma "Izlaušanās" izdošanas 10. gadadienu. 

Lasīt vairāk
1 okt, 2019

Pilsētai būtu jāatīstās

Riga Port City rīcībā ir teritorija tādu sabiedriski nozīmīgu projektu, kā nacionālā akustiskā koncertzāle, realizēšanai.

Lasīt vairāk
12 sep, 2019

Rīgas Krievu teātris ar izrādi bērniem atklāj jaunu spēles telpu Andrejsalā

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris no 13. septembra mazos skatītājos kopā ar vecākiem aicina doties ceļojumā – kopā ar Selmas Lāgerlēvas pasakas "Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums" varoņiem uz kādu noslēpumainu vietu Andrejsalā.

Lasīt vairāk
30 jūl, 2019

Dienas Bizness: Andrejsala un tās attīstība - no uzņēmēju skatu punkta

Vai Andrejostai ir potenciāls kā biznesa vietai, vai arī tas jau ir izsmelts? Biznesa portāls Dienas Bizness aptaujāja Andrejsalā strādājošos uzņēmumus, lai uzzinātu, kāds ir viedoklis par šīs Rīgas daļas attīstību. 

 

Lasīt vairāk
29 jūl, 2019

Dienas Bizness: Andrejsala – Rīgas rītdienas pērle

29. jūlijā "Dienas Bizness" rakstīja par Riga Port City: "Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo ostas kravas pamet pilsētas centru. Ir visi priekšnoteikumi šo vietu padarīt par īstu pilsētas pērli." 

 

Lasīt vairāk
1 mar, 2019

Riga Port City teritorijā plāno būvēt biroju ēku un divas viesnīcas

«Mums kā Andrejostas teritorijas īpašniekiem šis projekts ir veidojies organiski, teritorijai atrodoties pašā Daugavas krastā. Ūdens mala jau sen pirms konkrētām attīstības iecerēm tikusi izmantota kā jahtu piestātne un apkalpošanas vieta. Mūsu mērķis ir šīs tradīcijas saglabāt. Tādēļ projektā stingri pieturamies pie lēmuma, ka ūdensmala būs apzaļumota un publiski pieejama gājējiem, publiskajām funkcijām un atpūtai, kā arī domājam par iespējām aktīvi izmantot pašu akvatoriju,» paziņoja Uģis Stīpnieks, SIA RJC Andrejosta projekta vadītājs.
 

Lasīt vairāk