RIBOCA atklāj šī gada norises vietas

Otrā Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) uz tās piecu mēnešu norises laiku iemājos kādreizējā kravas ostā Andrejsalā Rīgā, kā arī bijušajā Arhitektu savienības vasarnīcā Jūrmalā.

Vadoties pēc kuratores Rebekas Lamaršas-Labelas (Rebecca Lamarche-Vadel) koncepcijas, izraudzītās vietas atspoguļo dažādus Rīgas un tai pieguļošo teritoriju kultūras un arhitektūras vēstures aspektus un izteikti industriālo pilsētas daļu pretnostata idilliskajai Jūrmalas pilsētai. Papildus biennāles aktivitātes norisināsies arī vairākos restorānos. Kopumā RIBOCA2 aptvers 178 254 m2 plašu teritoriju.

RIBOCA2 apkaime. Andrejsala – Rīgas kādreizējās tirdzniecības ostas teritorija, Andrejostas iela 17/k-6

RIBOCA2 galvenā norises vieta ir Andrejsala, kas aizņem 15 hektāru plašu teritoriju un agrāk izmantota kā tirdzniecības osta Daugavas krastā. Aptverot gan Andrejsalas āra teritoriju, gan iekštelpas, izstāde veidos dialogu ar apkārtējo industriālo vidi – pamestām elektrostacijām, ostām, noliktavām, industriālajiem klajumiem, angāriem un dzelzceļu. Teritorija šobrīd atrodas pārmaiņu posmā un, saglabājot  industriālo vēsturi, tā cer uz potenciālu atdzimšanu. Andrejsalas konteksts aicina iztēloties jaunus veidus pasaules apdzīvošanai, sevišķi laikā, kad tik daudz apkārt notiekošais liecina par nepieciešamām pārmaiņām.

Otrā biennāles norises vieta atrodas Jūrmalā, tā ir koka dzīvojamā māja, ko ieskauj dārzs, un tā ir bijusi Arhitektu savienības vasarnīca.