RIBOCA2 aizsāk tiešsaistes lekciju un sarunu cikla programmu

2. Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) “viss reizē zied” (and suddenly it all blossoms), kuratore Rebeka Lamarša-Vadela (Rebecca Lamarche- Vadel) aicina tiešsaistē apmeklēt lekciju un sarunu ciklu, kas tapis sadarbībā ar publisko programmu asociēto kuratori Sofiju Lemosu. 21. maijā RIBOCA2 tīmekļa vietnē www.rigabiennial.com aizsāk transformētajai izstādei veltītu iknedēļas tiešsaistes pasāakumu programmu, pievēršoties jēdzieniem, kas bijuši īpaši svarīgi, veidojot otrās biennāles koncepciju.

Iknedēļas tiešsaistes lekciju un sarunu, darbnīcu un citu pasākumu programma turpināsies visu biennāles norises laiku, tuvāk pievēršoties RIBOCA2 atslēgas vārdiem: Beigas, Daba, Mīlestība, Drupas, Dziedēšana, Maģija, Kosmoss, Pagrīde, Rūpes, Sapņi, Deja, Iztēle, Cilvēks, Mežonība, Rēgi, Pārvērtības, Balsis, Fikcijas un Nākotnes. Katrs no vārdiem atklāj nedēļas pasākumu tēmu un vienlaikus kalpo arī kā instruments, ar ko veidot alternatīvu sociālu un ekoloģisku iztēlojumu konstruēšanā, apliecinot daudzveidīgus eksistences, domāšanas un rīcības modeļus.

Lekciju un sarunu cikls pulcinās ievērojamus domātājus, teorētiķus, pētniekus un autorus no visdažādākajām jomām. Dalībnieku vidū ir fiziķe un kvīru teorētiķe Kārena Barada (Karen Barad), antropoloģe Marisola de la Kadena Marisol de la Cadena), filozofi Federiko Kampanja (Federico Campagna) un Emanuele Koča (Emanuele Coccia), dzejnieks/-ce CAConrad, sociologs Boaventura de Souza Santušs (Boaventura de Sousa Santos), filozofe Vensjāna Deprē (Vinciane Despret), anstropoloģe Anna Lovenhaupta Tsinga (Anna Lowenhaupt Tsing), socioloģe un rakstniece Eiverija F. Gordone (Avery F. Gordon), mākslas vēsturnieks Boriss Groiss (Boris Groys), kvīru teorētiķis Džeks Halberstāms (Jack Halberstam), pētniece Marina Simakova, mākslinieki Antons Vidokle un Arsenijs Žiļajevs no Kosmosa institūta, performances pētnieks Andrē Lepecki (André Lepecki), rakstniece, feministe un ģeogrāfe Sofija Luisa (Sophie Lewis), filozofs Maikls Marders (Michael Marder), ekoloģisko humanitāro zinātņu un feminisma domātāja Astrīda Neimanis, antropologs Tobiass Rīzs (Tobias Rees), mākslinieks Nikolajs Smirnovs ar zinātnieci Birgitu Menceli (Birgit Menzel) un cietumu abolicioniste un dzejniece Džekija Vanga (Jackie Wang) ar matemātiķi Aleksandru Mollu (Alexander Moll).